1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

AKSARAY KIR DÜĞÜNÜ ORGANİZASYON

Genellikle bahar ve yaz aylarında yapılan düğünlerde gelin ve damat adaylarının tercihi kır düğünleri oluyor. Havanın sıcaklığından ve güneşin güzel ışıklarından faydalanmak isteyen gelin ve damat adayları açık mekanlarda ve doğal ortamlarda düğünlerini yapmayı tercih ediyorlar.

Türkiye’de son dönemde çok yaygın olan kır düğünleri normalde öğleden sonra üçte başlayıp altıbuçuk yedide biter fakat millet olarak eğlenceyi çok sevdiğimiz için bizde kır düğünleri de akşam saatlerinde olur. Bu yüzden yeşillik her alan kır düğünü için uygun bir mekan durumuna geliyor. Kır düğünlerinde mekan tercihi yeşillik alan olduğu gibi deniz kenarı,kumsal da olabiliyor. Çok güzel olmakla birlikte kır düğünleri, birçok risk içeriyor. Yağmur yağması, doğal ortamın getirilerinin davetlileri rahatsız etmesi, dans ederken yumuşak zeminin azizliği gibi faktörler düğün öncesinde iyi planlama ve önlem gerektiren unsurlar.

İyi bir kır düğünü yaparken dikkat edilmesi gereken hususları ise beş başlık altında inceledik.

1- Gelinlik Seçimi

Kır düğünlerinde gelinlik seçimi ortamın ferahlığına uygun olarak; uçuşan kumaşlar,soft renkler,danteller,tüller,organzelerle oluşturulmuş gelinlikler arasından olmalıdır. Çok ağır, fazla taşlı gelinliklerden uzak durulmalıdır. Helenistik tarzlarda gelinliklerin tercihi daha doğru olacaktır. Kumsalda ,deniz kenarında yapılacak düğünler için ise daha mini gelinlikler tercih edilmektedir.

2- Damatlık Seçimi

Gelinlik seçimi gibi damatlık seçimi de mekanın ferahlığına uygun takımlar seçilmelidir. Keten ve pamuk kumaştan yapılmış;bej,buz mavisi, gri renk takımlar tercih edilmelidir. Kravat seçimi ise dikkat çekici renklerde olmalıdır.Kravat renginiz gelin çiçeğindeki çarpıçı renklerden biri olursa hem bütünlük hem dikkat çekicilik sağlamış olursunuz.

3- Gelin Saçı

Kır düğünü denilince akla doğal ortam ve doğal ışık geliyor. Bütün bunların doğrultusunda sıkı,net,abiye bir topuz çok ağır olacağı için her zaman doğal dalgalar,hafif açık saçlar,kulak üstünden aşağıya doğru toplanmış saçlar,örgülerin olduğu modeller tercih edilmelidir. Daha çok mükemmellikten uzak,dağınık saçlar kır düğünlerinde gelin saçı olarak tercih ediliyor. Yapılan saçları kır düğünü ile bütünleştirmek için de ufak papatyalar ya da diğer kır çiçekleri saça serpiştirilebilir. Yine doğal çiçeklerden yapılmış taçlar da kır düğünlerinde kullanılmaktadır. Kır düğünlerinde duvaklar ise basit,geniş ve rüzgara maruz kalacağı için sıkı tutturulmuş olmalıdır.

4- Gelin Makyajı

Kır düğünlerinde gelin makyajı ,gelinliği ve saçı gibi yine sade ve doğal olmalıdır. Esmerler için turuncu,beyaz tenliler için pembe, kumrallar için mürdüm tonlarında makyaj yapılmalıdır.

5- Gelin Ayakkabısı

Kır düğünlerinde mekanın zeminine göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Sivri topuklardan sakınmak gerekir. Platform topuklu ayakkabılar hem rahatlığınızı hem şıklığınızı sağlayacaktır.Düşlerinizde ki kır düğününü gerçekleştirmek için Aksaray’ ın eşsiz konumuna sahip kır düğün bahçemiz 1000 kişilik açık kır düğün bahçesi, 400 kişilik balkon ve 200 kişilik kapalı alanı ile yaz aylarında hizmetinizdedir.

Ayrıca kır sünnet düğünü, Kır nişanı, Kır nikahı, Kır Kınası, Kırda mezuniyet balosu,Kırda özel davet ve toplantı, Kır mevlüt ve konser gibi özel günlerinizde hizmetinizdeyiz.

 

Düğün organizasyon,Kına,nişan organizasyon,Fuar organizasyon,Müzik organizasyon,Açılış organizasyon,Süsleme organizasyon,Sünnet organizasyon,Ramazan organizasyon,Piknik organizasyon,Kurumsal organizasyon
 

 

 

 

 

 

 

 


 Toplam ziyaret: 4541


 

  site ekle site ekle

Copyright 2017 © Aksaray Şan Organizasyon

www.muzik68.com
www.cicek68.com
 

 

 

   

Süsleme organizasyon
Sünnet organizasyon
Ramazan organizasyon
Piknik organizasyon
Kurumsal organizasyon

 

Düğün organizasyon
Kına,nişan organizasyon
Fuar organizasyon
Müzik organizasyon
Açılış organizasyon